ברוכים הבאים למרכז הדפסה בתלת מימד

שאלות ותשובות

תשלום, משלוחים, איסוף והחזרות

1. מהן אפשרויות התשלום? Top
אנחנו מכבדים כרטיסים של כל חברות האשראי הגדולות: ויזה, מסטרקארד וישראכרט. וכמובן גם מזומן. האתר שלנו משתמש בתקשורת מאובטחת - SSL ואנו נעזרים בפתרון של חברת קארדקום התואם את הרגולציות המחמירות ביותר SSL ו Level 1 PCI DSS לשם סליקת כרטיס האשראי שלך.
2. מתי אקבל את המוצרים? Top
השילוח נעשה באמצעות שירותי דואר ישראל, הזמנה שסך משקלה עד 2 ק"ג תשלח באמצעות שירות דואר רשום והזמנות במשקל גבוה מ 2 ק"ג ישלחו באמצעות דואר שליחים. בשני המקרים ישלח אליך מספר מעקב בכדי שתוכל לעקוב אחר המשלוח. כל ההזמנות נשלחות בתוך 24 שעות מרגע ההזמנה, בנוסף ישנה אפשרות לבצע איסוף עצמי של המוצרים בתיאום מראש
3. היכן ניתן לאסוף את גלילי הפלסטיק למדפסת? Top
איסוף גלילי הפלסטיק מחוייב ביצירת קשר מוקדם, באמצעות אימייל (info @ 3dPrintingCenter.co.il ) או באמצעות טלפון (054-4490104). ניתן לאסוף את הגלילים בשעות העבודה אצלנו ברחוב הזית 1 אזור התעשיה לב הארץ ראש העין. ובשעות הערב בתל אביב ובגבעתיים.

חומרי הדפסה, בטיחות, שימוש והשוואות

4. ?מה לגבי פליטת גזים בזמן הדפסה בתלת מימד Top
בזמן הדפסה בתלת מימד בשיטת FDM יש ריחות שמשתחררים בזמן ההדפסה (בתהליך ההדפסה אנחנו מתיכים פלסטיק ובונים בעזרתו את המודל שלנו). הריחות האלו מהווים אינדיקציה להשתחררות גזים.
ע"פ מוסדות בינלאומיים לבטיחות (OSHA NIOSH ACGIH) ומבדיקות שנערכו בחומרי הדפסה בתלת מימד סטאנדרטים כמו ABS , PLA , ניילון ועוד לא נמצאו גזים ברמה כלשהי המהווה סכנה. הנה לינק לתיאור סדרת בדיקות שנעשתה ותוצאותיהן.
כלומר הדפסה בתלת מימד היא בטוחה. למרות כל זאת אנחנו ממליצים לאוורר את החדר בו אתם והמדפסת שוהים, אף פעם לא טוב לשאוף גזים ולא סתם יש לנו אף להזהיר אותנו מריחות לא נעימים.
5. ?ABS לעומת PLA מה היתרונות בשימוש ב Top
1. ישנם הרבה סוגים של PLA , ה PLA שלנו 3dPC standard PLA מתאים גם לשימוש להדפסת קופסאות וכלי אריזה לאוכל והוא בעל תכונות נוחות מאוד להדפסה (בניית גשרים ופחות חוטי מ PLA אחרים)
2. PLA נוטה להגיב פחות עם כימיכלים שונים לכן עבור אוביקטים הנדרשים להיות בסביבות מוטות כימיכלים כגון צינורות גז או כימיכלים אחרים כדאי לבחור ב PLA להדפסת האוביקטים.
3. PLA אינו נדלק אך בטמפרטורות שאינן גבוהות במיוחד (אם יושאר במכונית ביום קיץ חם) יכול להתעוות ולאבד את צורתו המקורית.
4. שני החומרים ניתנים למחזור, אך PLA ניתן למיחזור בקלות יותר ואף יכול לשמש כקומפוסט.
6. ?PLA לעומת ABS מה היתרונות בשימוש ב Top
1. ABS שייך למשפחת הפלסטיקים ההנדסיים, הוא עמיד יותר ומחזיק מעמד זמן רב יותר מאשר PLA גם באור שמש ישיר.
2.ABS חזק יותר ובעל גמישות ואינו נוטה להישבר כאשר מקופף כשם ש PLA נוטה. PLA כאשר מקופף נשבר בד"כ להרבה חתיכות קטנות.
3. אובייקטים בABS ניתנים לעיבוד נוסף בעזרת נייר זכוכית ו\או בעזרת אצטון.
4. ABS מבריק יותר מ PLA דבר הנותן באופן כללי חיות נוספת לצבע ולאובייקט.
7. T-Glase למה לבחור ב? Top
ל T-Glase יש תכונות הדפסה נהדרות שגורמות לו להיות מועמד מוביל לבחירה כחומר הדפסה מסיבות רבות (מעבר לכך שיש לו אישורי FDA למגע עם מזון ושתיה) ה T-Glase כמו כל חומרי הגלם של Taulman הוא חזק. אינו סובל מעיוותים ואפשר להדפיס איתו אובייקטים גדולים מאוד, ולאחרונה Taulman3D פרסם שיטה לעיבוד האובייקט שמאפשרת להביא ליידי ביטוי את השקיפות הטבעית של ה T-Glase כפי שהשם שלו מרמז tough glass, הנה לינק לתיאור השיטה
8. מה היתרונות בשימוש בהדפסות תלת מימד מניילון? Top
ישנם 3 סוגים שונים של ניילון פילמטס שאנחנו מוכרים שלושתם תוצרת taulman3D :
618 , 645 & Bridge שלושתם חזקים יותר מ ABS ולכל אחד מהם יתרונות משלו ומתאים לאפליקציה שונה.
כחוק אצבע: ה Bridge הכי קל להדפסה ה 645 הכי חזק ו618 הכי נוח לצביעה

מדפסת תלת המימד המתאימה לך

9. ?מה גודל האוביקטים שניתן להדפיס Top
מימד אחד ברור מאוד הוא גודל האובייקטים, לכל מדפסות תלת המימד השולחניות יש אזור מסויים המוגדר ע"י משטח ההדפסה (לפעמים מעגלי ולפעמים מלבני) וגובה שבתוכו האוביקט מודפס.

יש לשקול אילו אובייקטים אנחנו מתכננים להדפיס ומה גודלם. המחיר המיידי של מדפסת תלת מימד בעלת נפח הדפסה גדול הוא מקום רב יותר על השולחן בשטח וגובה.
10. ?אילו חומרים ניתן להדפיס במדפסת Top
היום ישנו מגוון רחב מאוד של חומרים הניתנים להדפסה, דבר המאפשר להדפיס אוביקטים לשימושים שונים ובעלי תכונות פיזיקליות שונות. אנחנו מאמינים שחופש זה הוא מבורך ואם ישנה התלבטות בין מדפסת המדפיסה בחומר אחד בלבד לאחרת המדפיסה במגוון חומרים אנחנו בעד זו המדפיסה את המגוון.
11. ?מה היא איכות פני השטח של המוצר המודפס ומה הוא הדיוק הנדרש Top
ההמלצה שלנו היא לראות הדפסות ולבחון מודלים מודפסים במדפסות תלת המימד אותם אתם שוקלים לרכוש. אנחנו מחזיקים אצלנו את כל המדפסות שאנחנו מוכרים וניתן להתרשם מרמת ההדפסה של כל אחת מהם.

כחלק מהשיקולים כדאי לשאול את עצמכם האם ההדפסה משמשת כפרוטוטייפ בלבד או לייצור מוצר סופי.
12. ?האם ישנה תמיכה מקצועית Top
העולם מוצף באינפורמציה על הדפסה בתלת מימד אך הרבה מהאינפורמציה הזו אינה מדוייקת.

אנחנו ממליצים לכם לרכוש את מדפסות תלת המימד שלכם מאיתנו - או מגורם מקצועי אחר בעל ניסיון שיכול לפתור תקלות ולהדריך אתכם איך לקבל את התוצאות אותם אתם מקווים לקבל.
13. שאלות נוספות Top
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, נשמח לשמוע מכם ולעזור ביעוץ בבחירת המדפסת המתאימה לכם.

FDM טיפים להדפסה מוצלחת במדפסות

14. במודל המודפס חסר חלקים אשר מופיעים במודל שתכננתי, מה אני עושה לא נכון? Top
הרבה בעיות יכולות לנבוע מקובצי STL לא תקינים. קובצי STL מתארים משטחים במרחב, זהו פורמט מאוד גמיש אשר אינו מבטיח תקינות או שהאובייקט המתואר הוא בעל נפח או במילה אחת הרלוונטית לעניננו - דפיס. לכן אנחנו מציעים לפני הדפסה לעבור על תוצאות ה Slicer ולוודא שאין בעיות או דברים מוזרים שאינם צפויים. כאשר ישנם כאלו, יש לתקן את המודל אופציה אחת היא לחזור לתוכנת הcad שלכם ואופציה נוספת היא להשתמש במתקנים אוטומטים כגון זה
15. האוביקט שהדפסתי דבוק חזק למגש, כיצד לנתק אותו? Top
חממו את המגש (60 מעלות ל ABS ו PLA בדרך כלל עושה את העבודה) ואז נסו שוב, אם זה לא עובד נסו לפרק את המגש מהמדפסת והכניסו אותו למקרר, השוני בתכונות ההתפשטות של המגש והאובייקט יגרמו לכך שהם יפרדו (או לפחות כך אנו מקווים :))
16. לא מצליח להדפיס חלקים קטנים ב ABS Top
ABS הוא חומר נפלא להדפסה, אתם יכולים לראות דוגמאות להדפסות שלנו באתר של דנה אבל כמו כל חומר הוא מציג אתגרים משלו. כאשר מדפיסים אובייקטים קטנים בעלי פרטים עדינים לשכבות אין מספיק זמן להתקרר בין שכבה לשכבה והדבר גורם להתעקלות של השכבות כלפי מעלה או לסוג של "בלוב" של ABS במקום החלק העדין שאותו רציתם להדפיס. הטריק שבו אנו משתמשים כדי להתמודד עם בעיה זו היא הדפסה של מודל נוסף ליד המודל אותו אנו רוצים להדפיס- הטריק הזה גורם לכך שבין שכבה לשכבה יש מספיק זמן להתקררות של הABS והמודל יוצא כפי שרצינו.
17. הדפסתי את אותו מודל בשתי רזולוציות שונות (גובה שכבה) אחד מתאים בו, אחד מתאים בול והשני לא. Top
ההפרדה בין תכנון בתלת מימד לבין הדפסה בתלת מימד לא ממש קיימת, זו אכן טכנולוגיה שמקרבת אותנו לשם אבל תכנון נכון צריך להביא בחשבון את טכנולוגיית היצור והדבר נכון גם בהקשר להדפסה בתלת מימד. כאשר מתכננים חלק אשר המידות שלו צריכות להיות מדויקות יש לקחת בחשבון את פרמטרי ההדפסה והחומר בו אנו משתמשים. גובה השכבה או הרזולוציה ב Z משפיעה על עובי החוט הפלסטיק המודפס או על עובי הקיר המינימלי הניתן לבניה. width = nozzle diameter + 0.215*layer height - עובי הפלסטיק

ניתן לקרוא עוד על מה עומד מאחורי הנוסחא הנ"ל בבלוג (המומלץ) של nop head

שרותי הדפסה בתלת מימד

18. האם אתם נותנים שרותי הדפסה בתלת מימד Top
אנחנו לא נותנים שרותי הדפסה, אנחנו מדפיסים עבור המפעל בו אנו יושבים ועבור www.dana-bloom-colors.com דנה בלום
19. ?האם אתם עובדים עם נותני שרותי הדפסה בתלת מימד Top
כן, יש מספר נותני שרותי הדפסה בתלת מימד (לקוחות שלנו) שאנו עובדים איתם, . אנחנו נשמח ליעץ באיזה חומר כדאי להדפיס את המודלים שלכם ולהפנות אותכם אליהם